prášková lakovna ADECOLOR s.r.o., Průmyslová 4649/20, 796 01 Prostějov  
e-mail: adecolor@adecolor.cz             telefon: +420 731 774 878


Základní informace

Práškové lakování, neboli komaxit ( prášková barva založená na bázi polyesteru, polyesterových a epoxidových pryskyřic) je moderní technologie povrchové úpravy kovů, ke které dochází za pomoci automatické chemické předúpravy, automatického nebo ručního stříkacího boxu a vypalovací pece. Doba vypalování je závislá na druhu a materiálu výrobku a vypalovací teplota pak na druhu práškového plastu. Naše společnost Vám nabízí vypalovací pec pro lakování dílců až do velikosti: 6 m (d) x 1,8 m (v) x 2,1 m (š) s hmotností maximálně 400 kg.
Práškové lakování je nejčastější způsob povrchové finalizace výrobků, které umožňuje upravit povrch mnoha materiálů. Dějiny práškového lakování začínají na konci 40. a na začátku 50. let minulého století, kdy se stříkaly organické polymery v práškové formě na kovové podklady ještě pomocí plamene. Dnes je tato efektivní technologie rozšířená po celém světě a stále se vyvíjí.

Práškové lakování má celou řadu výhod: Technologie práškovým lakování je mezi našimi zákazníky čím dál více využívána vzhledem ke stálému vývoji nových odstínů a struktur barev.

Podle druhu upravovaného dílu provádíme různé předúpravy:

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

NAJDETE NÁS

ADECOLOR s.r.o.
Průmyslová 4649/20
796 01 Prostějov

e-mail: adecolor@adecolor.cz
telefon: +420 731 774 878